HUDER Genel Başkanı Kaya: Defarges'ın yaklaşımı insanlık adına suç! - Hüseyin KAYA | HUDER Genel Başkanı

HUDER Genel Başkanı Kaya: Defarges'ın yaklaşımı insanlık adına suç!

HUDER Genel Başkanı Kaya: Defarges'ın yaklaşımı insanlık adına suç!

HUDER Genel Başkanı Kaya, Fransız siyaset bilimci Defarges'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki sözlerine ilişkin, "Cumhurbaşkanımızın öldürülmesi gerektiği fikri insanlık adına bir suçtur ve utanç vericidir." değerlendirmesini yaptı.

 

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Genel Başkanı Hüseyin Kaya, yazılı açıklamasında, Fransız siyaset bilimci Philippe Moreau Defarges'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki sözlerine yönelik basın açıklamalarını, HUDER Genel Merkezi ve 78 il teşkilatı olarak Lahey Adalet Divanı'na, Fransa'ya ve Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği'ne gönderdiklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine beyanları nedeniyle siyaset bilimci Defarges'ı kınadıklarını belirten Kaya, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Defarges'ın beyanları insanlığın gelmiş olduğu gelişmişlik düzeyiyle bağdaşmayacak kadar ilkel ve hissiyat anlamında da hayvani güdüleri ihtiva etmektedir.

Ayrıca Cumhurbaşkanımızın öldürülmesi gerektiği fikri insanlık adına bir suçtur ve utanç vericidir. Defarges'ın bu yaklaşımı terörizme davet çıkarmaktan başka bir şey değildir. Konunun araştırılarak soruşturulmasını ve cezai anlamda da gereğinin yapılmasını talep etmekteyiz. Biz HUDER Genel Merkezi ve tüm Türkiye teşkilatlarımız olarak konunun takipçisi olacağımızı Türkiye ve dünya kamuoyuyla paylaşıyoruz."

 


Genç Duyu Medya® Yazılım